Opis produktu
Jedną z największych zalet integracji systemów sterowania jest możliwość integracji urządzeń jednego producenta. Do tyczy to zarówno sprzętu jak i oprogramowania. Do grona firm, które produkują sprzęt i oprogramowanie szeroko-pojętej automatyki przemysłowej zalicza się firma Beckhoff, której kompletny system służący identyfikacji i defektoskopii o nazwie handlowej TwinCAT Vison zaprezentowany jest poniżej na rys. 1.Rys. 1 System identyfikacji i defektoskopii oparty o sprzęt i oprogramowanie firmy Beckhoff
TwinCAT Vision to funkcja TwinCAT 3 do przemysłowego przetwarzania obrazu. Zadania takie jak wykrywanie, identyfikacja lub pomiar obiektów mogą być realizowane bezpośrednio w sterowniku PLC w czasie rzeczywistym. Dzięki zintegrowaniu przetwarzania obrazu z platformą TwinCAT można osiągnąć wysoce zsynchronizowane aplikacje sterujące i niezwykle krótkie czasy przetwarzania i reakcji. Rozwój aplikacji jest wspomagany przez dużą liczbę istniejących narzędzi TwinCAT Engineering. Sekwencje przetwarzania obrazu są programowane w językach ujętych w normie IEC61131-3 przy użyciu biblioteki Tc3_Vision bezpośrednio w kodzie PLC. Wyniki pośrednie można sprawdzić bezpośrednio za pomocą narzędzia do wyświetlania obrazów, w tym na panelach HMI dysponujących odpowiednimi zasobami sprzętowymi. TwinCAT Vision działa w czasie rzeczywistym, ponieważ algorytmy przetwarzania obrazu są wykonywane synchronicznie ze sterownikiem bezpośrednio w środowisku uruchomieniowym TwinCAT 3. Ponadto odpowiednie algorytmy mogą działać automatycznie równolegle na kilku rdzeniach. Za pośrednictwem specjalnego interfejsu
GigE Vision można podłączyć dużą liczbę kamer przemysłowych służących defektoskopi. Środowisko programistyczne TwinCAT służy do konfigurowania i kalibracji kamer oraz do konfiguracji i debugowania systemu. Podobnie jak inne komponenty TwinCAT, TwinCAT Vision jest zintegrowany ze środowiskiem programistycznym TwinCAT opartym na Visual Studio i środowiskiem uruchomieniowym TwinCAT 3 pracującym w czasie rzeczywistym. Poszczególne komponenty systemu TwinCAT Vision pokazano na rys 2.
Rys. 2. Architektura systemu TwinCAT ze zintegrowaną biblioteką TwinCAT Vision
Cyfrowy system przetwarzania obrazu z pełną ultraszybką funkcjonalnością PLC, który może się integrować z każdą przemysłową siecią komunikacyjną złozony jest z:
1. Ultra kompaktowy przemysłowy PC
2. processor 9th generation Intel® Core™ i7-9700E, 2.6 GHz, 8 cores (TC3: 80), instead of Intel® Celeron® G4900 3.1 GHz (TC3: 50)
3. Licencja na użycie kamery GigE Vision (podłączenie 2 kamer, zawsze wymagane), na komputery IPC klasy PL 50
4. Licencja na użycie algorytmów dołączonych do biblioteki TC3 Vision. Podstawowa biblioteka. Relizacja OCR za pomocą algorytmów morfologicznych.
5. Rozszerzenie licencji do detekcji i czytania kodów 1D i 2D.
System optyki złożony jest z:
1. Kamery
2. Obiektywu
3. Zestrawu kabli zsilających i komunikacyjnych
4. Oświetlacz i zasilacz
Cena oferowanego zestawu może się zmieniać w zależności od konfiguracji systemu optyki. Dla oferowanego produktu cena konfigurowana jest pod następujące wymagania:
Kamera o rozdzielczości 1920x1200px, monochromatyczna, prędkość 40fps, interfejs GigE. Rozdzielczość ta pozwoli na rozróżnienie najmniejszych szczegółów o wymiarze ~0,125mm na polu o wymiarze 120x70mm. Kamera posiada migawkę globalną, która umożliwia obserwację przedmiotów w ruchu. Obiektyw o ogniskowej 25mm, który umożliwia obserwowanie obszaru z dysnansu 300mm
Cena nie zawiera inetgracji z isniejącym systemem sterowania i komunikacji oraz kosztów rozruchu aplikacji u klienta.
Uwaga: Prezentowana cena jest ceną netto !